«TeArt» студенттік ұйымы «Үміт» студенттік театрлардың ІІ республикалық фестивалінде ІІІ орынды жеңіп алды

2022 жылдың 29 қарашасы мен 1 желтоқсаны аралығында Астанадағы Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде студенттік театрлардың II республикалық фестивалі өтті.  Шараға еліміздің жоғары оқу орындарының 11 шығармашылық ұжымы қатысып, үш күн ішінде үздік өнерлерін ортаға салды.

Шараны ЕҰУ-дің «Шаңырақ» студенттік театры ұйымдастырды.

Фестивальдің мақсаты – жастар шығармашылығын қолдау, студенттер арасында дарындылықты дамыту, студенттік театрларды танымал ету, университеттер арасындағы ынтымақтастықты нығайту.

TeArt студенттік ұйымы Астана қаласында өткен екінші республикалық «Үміт» фестивалінде жүлде қоры 100 000 теңгемен 3 орынға ие болды.

Фестивальде Астана, Алматы, Қарағанды, Ақтөбе, Семей, Тараз, Атырау, Орал, Павлодар, Көкшетау жоғары оқу орындарының студенттік театрлары өнер көрсетті.

Қатысу шарты үш тақырыпта қойылым қою болды: махаббат, достық, адалдық.

Студенттік ұйым TeArt  Міржақып Дулатовтың «Оян, қазақ» пьесасымен өнер көрсетті.

Шара барысында Тұран университетінің 2 курс студенті Әсел Қуатова сөз сөйледі.  Ол екі жылдан бері театрмен айналысады.

«Осындай фестивальдердің арқасында менде жағымды эмоциялар пайда болды, баға жетпес тәжірибе жинақталады, жаңа достар мен пікірлес адамдар табылды.  Шығармашылық тобыммен тарихымызды, ана тілімізді құрметтеу тақырыбын көтергім келеді.  Тарихымызды білудің маңыздылығын М.Дулатованың «Оян, қазақ» пьесасы арқылы жеткізгіміз келеді.  Өйткені, онсыз болашақ жоқ », – деп атап өтті студент.

Жас әртістердің жұмысын Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері Кенжеғали Мырзықбай, Әзірбайжан Мәмбетова атындағы мемлекеттік драма және комедия театрының жоғары санатты актрисасы Гүлмири Жакилина, сыйлықтың иегері, тұңғыш президенттен құралған кәсіби қазылар алқасы бағалады. Қордың директоры, актриса және режиссер Нұрлана Қалиева және актриса әрі режиссер Аман Ғұмарова