«Тұрандағы» түн: Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған іс-шара

28-29 сәуірге қараған түні “Тұран” университетінде Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған іс-шара өтті. Ұйымдастырушылар қатысушыларға басқа халықтардың мәдениетімен танысып қана қоймай, түрлі ойын-сауықтардан ләззат алуды ұсынды.

Іс-шара Алматының жоғары оқу орындарының түрлі би ұйымдары қатысқан концерттік бағдарламадан басталды. Концерттік бағдарламадан кейін “Тұранда” түннің негізгі бағдарламасы басталды: студенттер ұлттық тағамдар, сусындар, кәдесыйлар және басқа да тауарлар ұсынылған халықтар жәрмеңкесін ұйымдастырды.

Түн ішінде әртүрлі ойындар да өтті. Плейстейшеннен турнирлер, “Мафия” ойыны, us Among us ойыны, сондай-ақ үстел ойындары ұйымдастырылды. Барлық ниет білдірушілер осы ойындардың кез-келгеніне қатысып, достарының ортасында өткізген уақытынан ләззат ала алады.

Іс-шара аясында танымал ресейлік шоудың аналогы болып табылатын “Решалы” кино түні мен стенд-ап шоуы ұйымдастырылды. Әркім өз проблемасын айта алады, ал ұйымдағы балалар шешім табуға көмектесті. Іс-шараның бұл бөлігі көңілді өтті. Іс-шараның ең маңызды сәттерінің бірі “Бункер”ойыны болды. Қатысушылар бункерден шығу үшін тапсырмаларды шешуі керек болды. Бұл көптеген эмоцияларды тудырды және іс-шараның есте қаларлық сәттерінің біріне айналды.

Іс-шара соңында конкурстар өткізіліп, іс-шара серіктестерінен құрметті сыйлықтар табысталды. Қатысушылар көптеген жағымды әсер алып, жаңа достарымен кездесті.

“Тұрандағы” түн мәдени әртүрліліктің маңыздылығын анықтайтын және әртүрлі халықтар өкілдерінің ойын-сауық пен қарым-қатынастың әртүрлі түрлерінен ләззат алу үшін қалай бірігіп, бірге уақыт өткізе алатынын көрсететін жарқын мереке болды. Іс-шараға қатысушылар жаңа адамдармен танысуға және елімізде тұратын көптеген этностардың мәдениеті туралы фактілерді білуге мүмкіндік алды.

Жалпы, “Тұрандағы түн” іс-шарасы өте қызықты өтті, қатысушылар өткізген уақытынан үлкен рахат алды. Ұйымдастырушылар халықтың мәдени әртүрлілігі мен бірлігін сақтаудың маңыздылығын көрсетті . Мұндай іс-шаралар болашақта да жалғасады, адамдарға ортақ тіл табуға көмектеседі және біздің өмірімізді әртүрлі мәдениеттер мен дәстүрлермен байытады деп үміттенеміз.