Тұран университеті Қазақстанды Triple Helix халықаралық конференциясында таныстырды, Сан-Паулу, Бразилия

2021 жылғы 16-18 маусым аралығында Бразилияның Сан-Паулу университетінде “Тұрақты әлем үшін инновациялар: болашақ ұрпақ үшін әлемді жақсартуға арналған ғылым мен технологиялар” тақырыбында Triple Helix XIX халықаралық конференциясы өтті. Осы конференцияда Қазақстан Республикасын “Тұран” университеті таныстырды, Италияның Triple Helix Chapter Kazakhstan компаниясымен ұзақ мерзімді шарт шеңберінде Үш спираль қауымдастығының қазақстандық өкілдігі болып табылатын.

“Triple Helix өңірлік деңгейдегі моделі: Triple Helix Chapters” сессиясының спикері болып сыртқы байланыстар және докторантура жөніндегі проректор Гулжанат Жубаткановна Таяуова сөз сөйледі. Өз таныстырылымында Қазақстан делегаты Қазақстан экономикасының инновациялық инфрақұрылымын, бизнестің, мемлекет пен университеттердің өзара іс-қимылына және Қазақстандағы кәсіпкерлік университеттердің дамуына кедергі келтіретін факторларды және Тұран университетінің инновациялық қызметін ұсынды. Конференция барысында қатысушылар бизнес, мемлекет және университеттердің өзара іс-қимыл мәселелерін, университеттердегі ынтымақтастық пен кәсіпкерліктің инновациялық даму жолдарын талқылады.