Студенттерге діни экстремизм туралы

Қазақстан Республикасында діни экстремизм мен терроризмге қарсы іс-қимыл жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны іске асыру шеңберінде 15 қыркүйекте “Тұран” университетінде студенттер үшін ақпараттық-түсіндіру дәрісі өтті.

Өткізілетін іс-шаралардың басты міндеті діни және дінтану сауаттылығын арттыру болып табылады.

Терроризммен, “Талибан” қозғалысымен байланысты әлемдегі соңғы оқиғалар аясында қазіргі заманғы жас адамның дүниетанымын қалыптастыруда Исламның Қазақстанда таралу тарихын білу, оның қазақ дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарындағы орны мен рөлі қажет.

Дәрісте әл-Фараби атындағы ҚазҰУ аға оқытушысы, дінтану PhD докторанты Тунгатова Ұлжан Асқарбайқызы “діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу”тақырыбы бойынша негізгі ұғымдар мен өзекті мәселелер бойынша студенттерді ақпараттандырды.

Дәріс онлайн форматта қазақ және орыс тілдерінде өтті.