Орталық Еуразиялық Зерттеу Қоғамының Президенті проф. А.К. Камаловтың “САМСА” (Сentral Asia-Mongolia-Caucasus-Afghanistan) Аймақтық Форумына қатысуы

2023 жылғы 15-16 маусымда Алматы қаласында «CAMCA біріктіру: прогресс пен мүмкіндіктер» тақырыбында CAMCA ұйымының аймақтық форумы өтті. CAMCA Аймақтық Форумы (Central Asia-Mongolia-Caucasus-Afghanistan) – Ауғанстан, Армения, Әзірбайжан, Грузия, Қазақстан, Қырғызстан сияқты 10 елдегі экономикалық өсу мен даму жолдарын талқылауға бағытталған саяси емес, бейтарап форум. Форумды ұйымдастырушылар бұл мақсатқа аймақ елдеріндегі экономиканың барлық секторларының жас көшбасшыларының, сондай-ақ халықаралық көшбасшылар мен мүдделі тараптардың диалогы мен өзара әрекеттесуі арқылы қол жеткізуге болады деп есептейді.

Алматыда өткен Форумға «Тұран» университетінің профессоры Камалов Аблет Каюмович Орталық Еуразиялық зерттеулер қоғамының (CESS) президенті ретінде CESS пен CAMCA арасындағы ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойған шақырылды. CAMCA атынан Меморандумға CAMCA академиясының Президенті Мурод Исмаилов (Токио, Цукуба университетінің профессоры) қол қойды. Форумға доктор Фредерик Старр (Орталық Азия және Кавказ институтының төрағасы, Вашингтон), Сара Тануччи (Рамсфельд қорының атқарушы директоры), АҚШ-тың Алматыдағы Бас консулы Кэролайн Саваж, ҚР Парламентінің сенаторы Асқар Шакиров, Өзбекстан Парламентінің сенаторы Садық Сафоев және басқа да саясат, бизнес, ғылым және білім саласының өкілдері қатысты.