«500 ғалым» бағдарламасы бойынша ғылыми тағылымдамаларға құжаттарды қабылдаудың 2-ші легі басталады

2023 жылдың 28 тамызы мен 13 қазаны аралығында «500 ғалым» жобасы аясында «Ғылыми тағылымдамалар» бағдарламасы бойынша құжаттардың 2-ші легі қабылдануда.

Грант тағайындау үшін конкурстық іріктеу 3 турда өтеді: кешенді тестілеу, сараптау комиссиясының мүшелерімен жеке сұхбат және шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия отырысында құжаттарды қарау.

«Болашақ» бағдарламасы бойынша тегін тағылымдамадан өтуге өтініш беру үшін таңдаған мамандығы бойынша соңғы 12 айды қоса алғанда, жалпы жұмыс өтілі үш жылдан кем емес болуы керек. Сонымен қатар, ұсынылатындар тізіміне енгізілген қабылдаушы шетелдік ұйымның шақыруы, сондай-ақ ғылыми нәтижелер, мысалы, қазақстандық және халықаралық ғылыми басылымдар мен деректер қорларында индекстелген мақалалар, емтихан тапсыру туралы сертификаттар болуы міндетті. Мемлекеттік тіл емтиханының нәтижесі В1 кем емес, шет тілі бойынша IELTS кемінде 5,0 балл.

Ғылыми тағылымдамадан өту үшін ғылыми зерттеулердің басым бағыттарының тізбесі 134 мамандықты қамтиды, оның ішінде инженерлік, жаратылыстану, қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық технологиялар, медицина, өнер, білім, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы зерттеулер. өнеркәсіптік кешен, ұлттық қауіпсіздік және қорғаныс.

Толығырақ ақпаратты Халықаралық бағдарламалар орталығының сайтында көруге болады.

Еске салайық, бұған дейін «Тұран» Университетінің үш қызметкері «500 ғалым» жобасы аясында халықаралық тағылымдамадан өтуге конкурстық іріктеуден өткен болатын – Таяуова Г.Ж., Тұрғынбаева А.М. және Серік М. Олар ағымдағы жылдың тамыз айында АҚШ университеттеріне «Білім берудегі менеджмент» және «Туризм және сервис» бағыттары бойынша тағылымдамадан өтуге дайындалуда.