Түркиядағы «Тұран» университеті студенттерінің практикасын ұйымдастыруға дайындық

Г.Ш. Файзуллина, «Туризм және сервис» кафедрасы меңгерушісі, 08-13 қазанда Қазақстан Республикасының университеттері мен колледждері (Астана, Алматы, Павлодар, Талдықорған, Шымкент) басшылары тобының құрамында «Түркияның 5 жұлдызды қонақүйлеріндегі тәжірибе» таныстыру сапарына қатысты. Сапардың 15 қатысушысы үшін Anex, Papillon және т.б. қонақүйлер басшыларынан брифингтер мен презентациялар ұйымдастырылды.

Қазақстанның білім беру мекемелерінің өкілдері Selectum, Maxx Royal, Kremlin Palace және т. б. сияқты қонақүйлердің жұмысымен танысты, қызметкерлердің тұру орындарына (лодмандар) барды. Барлық жерде олар осы мекемелерде тәжірибеден өтіп жатқан студенттерімен кездесті. Биыл «Job Türkiye» бағдарламасына Қазақстаннан 170 білім алушы қатысты. Олар кәсіби дағдыларды игеріп қана қоймай, басқа елмен танысып, шет тілдерін меңгеру дағдыларын дамытып, демалды. Университеттің серіктесі CASPIAN STUDY компаниясының қызметкерлері студенттерге шетелге шығуды ұйымдастырудан бастап, олардың Түркияда болуымен бірге барлық мерзім бойы толық қолдау көрсетеді.

«Тұран» университетінің 2021 жылғы түлегі, «Мейрамхана дело және қонақ үй бизнесі» білім беру бағдарламасының түлегі Уәлиханова Айдана да бір кездері осы бағдарламаға қатысып, қазіргі уақытта Kremlin Palace қонақтармен жұмыс жасау бөлімінде жұмыс істейді. Демек, шетелдегі тәжірибе түлектерді жұмысқа орналастыруға көмектеседі.