“Шексіз Қазақстан” туристік жобалар байқауы

ҚР мектептерінің (10-12 сыныптар), колледждерінің оқушыларын “Шексіз Қазақстан” туристік жобалар конкурсына қатысуға шақырамыз.

Байқау 2 кезеңде өтеді:

1 кезең сырттай өтеді. Конкурсқа қатысушылар нысанға сәйкес өтінімдерді ұйымдастыру комитетінің электрондық мекенжайына ұсынуы тиіс. Өтінімдерге мыналар кіреді: 2 бөлімнен тұратын бейне:

• команданың бейне презентациясы, (команданың атауы, эмблемасы, ұраны, мүшелерді таныстыру, команда тарихы), ұзақтығы – 2 минут.
  • “Қазақстан туризмі және жасыл инвестициялар” тақырыбында оның туристік және сервистік қызметін ашатын бейнеролик (ұзақтығы 3 мин.).

Барлық өтінімдерді 2023 жылғы 24 қарашада “Туризм және сервис” кафедрасының сениор-лекторының электрондық поштасына жіберу қажет – a.burkitbay@turan-edu.kz Бүркітбай Әсел Жайықбекқызы.

2 кезең “Тұран” университетінде өтеді. Оған тек 1 турдан өткендер ғана қатысады. Шақырулар өтінімдерде көрсетілген электрондық мекенжайлар бойынша жеке жіберіледі.

2-турда қатысушылар мыналарды ұсынуы тиіс: берілген “Шексіз Қазақстан” тақырыбындағы жобаның тұсаукесері (регламент – 5 минут). Баяндамада аудио және бейнематериалдарды қолданған жөн.

Байқаудың мақсаты-ішкі туристік нарыққа және елдің қонақжайлылық нарығына жастар арасында назар аудару.

Конкурстың жеңімпаздары мен жүлдегерлері “Тұран” университетінде оқу ақысын төлеу кезінде мектептер мен колледждердің түлектері үшін 1-ші оқу жылына ақы төлеу кезінде жеңілдіктер ұсынумен көтермеленеді:

• 1 орын-15%;
  • 2 орын-10%;
  • 3 орын-5%.

Бейнелер мен презентацияларға конкурс туралы ережеде сипатталған бірқатар талаптар бар. Сондай-ақ, өткен жылдардағы жобалар конкурсқа қатысуға жіберілмейді.

Бұл байқау өзіне сенетін және табысқа ұмтылатын, туризм және қонақжайлылық саласындағы білімінің арқасында жеңілдікпен жоғары білім алғысы келетін талапкерге бағытталған.