2023 жылғы 07 желтоқсанда «Тұран» университетінде «Плагиаттың алдын алу әдістері» тақырыбында воркшоп өтті, семинарды Ақмарал Кужиева өткізді (StrikePlagiarism.com).

Воркшоп интерактивті режимде өтті. Ол Академиялық адалдықтың өзекті құралы және Академиялық адалдық кодексін сақтайды. Ғылыми және студенттік жұмыстарды плагиатқа тексеру процедуралары анық және ашық түрде жүзеге асырылады, тіпті интернеттегі плагиатты таба алады.

StrikePlagiarism.com бұл плагиатқа қарсы академиялық жүйе, плагиат іздеудің, көшіріп алу көзін талдаудың және автордың кері байланысының тиімді құралы. Плагиатқа қарсы жүйе Moodle, Univer, Platonus, Hero Study, Canvas, BrightSpace, OJS-ке қосылған және Ldap catalogue-пен біріктірілген.

Дереккөздегі мәтіннің мазмұнын, дереккөзден көшірілген фрагменттерді көрсететін ұқсастық туралы ыңғайлы есеп, фрагменттер арасындағы интуитивті навигация мүмкіндігі студенттер мен оқытушыларға өз жұмыстарын тексеру кезінде маңызды артықшылықтар береді.Академиялық адалдық кодексін және студенттік, ғылыми жұмыстарды тексеру мен бағалау рәсімдерін енгізу ЖОО басшылығы үшін тәуекелдерді азайтады