2023 жылыдың 7 желтоқсанда «Есеп және аудит» кафедрасының сениор-лекторы Тойлыбек Т.Г. Тұран университетінің серіктесі «Есеп KZ» ЖШС-нің  эко-офисінде 3 және 4 курс студенттері үшін «Құрылыстағы шығындарды азайту және бақылау үшін инновациялық экологиялық бағдарланған әдістерді қолдану» тақырыбында ғылыми семинар ұйымдастырды.

Есеп компаниялар тобының негізін қалаушы uchet.kz. Алматы қ. ҰКП аймақтық кеңесінің төрағасы Барышев М. А. спикер болды. Спикер құрылыстағы шығындарды калькуляциялаудың негізгі аспектілері туралы нақты және құрылымдық материал ұсына отырып, сараптамалық жоғары деңгейін көрсетті. Ашық пікірталас қатысушыларға қызығушылық тудыратын сұрақтар қоюға және тәжірибе алмасуға мүмкіндік берді, бұл іс-шараны одан да құнды және интерактивті өтуіне себеп болды.