«IT-планета 2024» Ақпараттық технологиялар саласындағы XV Халықаралық олимпиадаға қатысушыларды тіркеу басталды

1 қаңтарда ақпараттық технологиялар саласындағы «IT-планета 2024» мерейтойлық XV халықаралық олимпиадасына қатысушыларды тіркеу басталды. Бұл 18 бен 35 жас аралығындағы дарынды студенттер мен АКТ мамандарын анықтауға және қолдауға бағытталған тәжірибеге бағытталған байқау. Олимпиаданың ресми сайты – world-it-planet.org.

ИТ – Олимпиада қатысушылардың кәсіби қоғамдастық өкілдерімен тікелей қарым-қатынас жасауына жағдай жасайды, олардың қазіргі нарық талаптарына сәйкес көрінуіне және кәсіби өсуіне ықпал етеді. Олимпиада қатысушылары жарыстарды ұйымдастыратын компаниялардың онлайн сабақтарының арқасында өздерінің дағдылары мен білімдерін көрсетіп қана қоймай, сонымен қатар жаңа дағдыларды меңгеруге мүмкіндік алады.

Байқау бағдарламасы бағдарламалау, робототехника, AI, операциялық жүйені басқару, веб-дизайн, желілік технологиялар, VR/AR, 3D модельдеу, ақпараттық қауіпсіздік, заттар интернеті (IoT), тегін бағдарламалық қамтамасыз ету, мобильді қосымшаларды әзірлеу және т.б.

Олимпиаданың барлық конкурстық тапсырмалары қолданбалы бағытқа ие және ресейлік АКТ шешімдері немесе тегін бағдарламалық қамтамасыз ету негізінде жасалған. Олимпиада жарыстарының құрылтайшылары мен серіктестері отандық ұйымдар: Astra Group, 1C Firm, RED SOFT, Postgres Professional, iSpring, ROBBO, Aquarius, Morisot Digital, Солтүстік федералды университеті. Ломоносов атындағы М.В., сондай-ақ Жүйелік бағдарламалау институты. В.П.Иванников атындағы Ресей ғылым академиясы және басқа да компаниялар.

Оның ішінде олимпиада аясында аккредиттелген жарыстар өткізіледі, оның жеңімпаздары сонымен қатар IT-Planet 2024 олимпиадасының дипломдары мен медальдарын алады:

• Спорттех фиджитал инновациялық кубогі 2024 – VR/AR, AI, IoT, NeuroNet көмегімен дене шынықтыру және спорт саласында технологиялық инновацияларды жасауға арналған жарыс.
  • «Terra-Polytech 2024» олимпиадасы – «Заттардың интернеті» функциясы бар сәулеттік экспонаттар мен зертханалық қондырғыларды құру конкурсы.
  • Шексіз мүмкіндіктер – мүгедектер мен мүгедектердің өмір сүру сапасын жақсартуға бағытталған инновациялық жобаларды топтық әзірлеу бағдарламасы.

Қатысушыларды тіркеудің соңғы мерзімі әрбір жеке байқаудың ережесіне байланысты – олардың көпшілігі үшін 20 наурызға дейін тіркелуге болады. Қатысушылар мамандандырылған тесттерден өтіп, кейстер мен есептерді шешуі және берілген тапсырма негізінде жобалар жасауы керек. Байқаудың финалы 2024 жылдың 24-27 мамырында өтеді.

ИТ олимпиадасы Ресей Федерациясының Білім және ғылым министрлігі мен Ресей Федерациясының Цифрлық даму, коммуникациялар және бұқаралық коммуникациялар министрлігінің қолдауымен өтеді. Байқауды ұйымдастырушы – «IT-Planet» инновациялық технологияларды дамыту орталығы» автономды коммерциялық емес ұйымы (it-planet.org). Бірлескен ұйымдастырушылар «Domestic Soft» бағдарламалық жасақтама әзірлеушілер қауымдастығы (arppsoft.ru) және «RUSSOFT» бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеушілер қауымдастығы (russoft.org).

ИТ олимпиадасы зияткерлік және шығармашылық қабілеттерді, дене шынықтыру және спортпен айналысу қабілеттерін, ғылыми (зерттеу), инженерлік-техникалық, өнертапқыштық, шығармашылыққа қызығушылықты дамытуға бағытталған олимпиадалар мен басқа да зияткерлік және (немесе) шығармашылық конкурстардың, іс-шаралардың тізіміне енгізілген. , Ресей Федерациясы Білім министрлігінің 2023 жылғы 31 тамыздағы № 649 бұйрығымен бекітілген 2023/24 оқу жылына дене шынықтыру және спорт қызметі, сондай-ақ ғылыми білімді, шығармашылық және спорттық жетістіктерді насихаттау үшін .

Байқау ресейлік Braim.org инновациялық платформасында өтеді.

Қосымша ақпарат:

Жыл сайын ат олимпиадасына 15 елдің 1000-нан астам білім беру ұйымдарынан 20 000-нан астам студенттер мен дипломды мамандар қатысады.

Сілтеме Ресей Федерациясының цифрлық даму, байланыс және бұқаралық коммуникациялар министрі М. и. Шадаевтың ат Олимпиадасына қатысушыларға арналған құттықтау мекен-жайы: https://world-it-planet.org/2024/upload/adres_mincifra.pdf

Ресей Федерациясы Ғылым және жоғары білім Министрінің орынбасары О. в. Петрованың ат Олимпиадасына қатысушыларға арналған құттықтау мекен-жайына сілтеме: https://world-it-planet.org/2024/upload/adres_minobr.pdf

Баспасөз үшін байланыстар: Мария Игоревна Кермин, “ЦРИТ “ат-Планета” АНО дамыту жөніндегі директоры, m.kermin@it-planet.org, т. б. +7 (499)703-39-49, доб. 111

Қатысушылар үшін байланыстар: Ким Екатерина Романовна, т. ғ. к., “Ақпараттық технологиялар” кафедрасының қауымдастырылған профессоры, e.kim@turan-edu.kz, +7-777-702-44-72