Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік музейінде «Туризм және сервис» кафедрасының меңгерушісі Файзуллина Г.Ш. қонақ дәріс-семинары

ҚР Орталық мемлекеттік музейінде 2024 жылғы 13-14 наурызда “Ұлы даланың ұлттық дәстүрлері”атты 2-ші Халықаралық ғылыми форум өтті.  Форум еліміздің жаңару рөлін арттыру және жаңа құндылықтарды қалыптастыру, ұлттық бірлікті нығайту мақсатында Наурызды бірлік мерекесі ретінде атап өтудің жаңа тұжырымдамасына сәйкес ұйымдастырылды. Форум бағдарламасы аясында «Туризм және сервис» кафедрасының меңгерушісі    т.ғ. к. Файзуллина Г.Ш. ҚР музей қызметкерлері үшін семинар өткізді. Басында  «экспозициядағы әңгімелер» тақырыбындағы фотосуреттерді көрсетті (экспозициялар мен мұражайлардағы трендтер, түс, жарық, дыбыс және т.б.). Теориялық бөлімнен кейін, көргендерінен шабыт алып, семинарға қатысушылар іс жүзінде нақты пәндер негізінде мүмкін болатын көрмелердің «эскиздерін» жасауға тырысты.

Сондай – ақ, бағдарлама аясында мұражайда «ТӘРБИЕ БАСЫ-ТАЛ БЕСІК» этнографиялық көрмесі ашылды, оны Наурыздың мерекелік демалыс күндері тамашалауға болады.