Turan Robostart 2024 Зияткерлік Робототехника байқауының 2-туры

2024 жылдың 29 наурызында «Тұран» университетінің экономика факультетінің «Ақпараттық технологиялар» кафедрасында TURAN ROBO-START 2024 зияткерлік робототехника бойынша байқауының екінші туры өтті.

TURAN ROBO-START 2024 байқауы биыл алғаш рет Алматы қаласының 9-11 сынып мектеп оқушылары мен колледждердің дарынды оқушыларын анықтау және қолдау мақсатында өткізілді. Іс-шараның жалпы жүлде қоры 100 000 теңгені құрады және «Баспагер» баспа үйі» ЖШС компаниясының қолдауымен жүзеге асырылды.

Байқауға 63 адам қатысты, оның ішінде 35 мектеп оқушысы және 28 колледж студенттері. Байқаудың бірінші туры 2024 жылғы 18 наурызда сағат 14:00-ден 15:00-ге дейін онлайн тестілеу форматында өтті. Келесі кезеңге 38 адам (20 мектеп оқушылары және 18 колледждің студенттері) өтті, мүмкін 30 балдан 14-тен астам балл жинады.

Байқаудың екінші туры 29 наурызда сағат 14:00-ден 17:00-ге дейін офлайн форматынд өтті. Қатысушылар үш сағат ішінде бағдарламалау үшін Arduino көмегімен 6 робототехника мәселелерін шешті.

Байқаудың Үздік 14 қатысушысы қатысушылардың сертификаттарымен және I, II және III дәрежелі дипломдармен марапатталды. Сонымен қатар, олар «Баспагер» баспа үйі» ЖШС-нің ақшалай сыйлықтарын және «Қазақстандағы Гете Институтының» Arduino платаларын, сондай-ақ «Тұран» университетінің бағалы естелік брендтік сыйлықтарын алды.