XVI Республикалық студенттердің пәндік олимпиадада «Халықаралық қатынастар» ББ студенттері 1-ші орын иеленді

2024 жылдың 4 мамырында Almaty Management University (AlmaU) қабырғасында «Тұрақты даму және Қазақстанның сыртқы саясаты» тақырыбына арналған XVI Республикалық студенттердің пәндік олимпиадасы өтті. Бұл шара Республика бойынша Халықаралық қатынастар және Аймақтану саласындағы жетекші сарапшылар мен жас талантты студенттердің басын қосты.

Олимпиадаға халықаралық қатынастар саласының сарапшылары қатысып, құттықтау сөзін айтты.

• Властимил Самек, БҰҰ Жаһандық коммуникациялар департаментінің өкілі және Қазақстан Республикасындағы БҰҰ Ақпараттық кеңсесінің басшысы;
  • Мадина Есіркепова, AlmaU саясат және құқық мектебінің деканы;
  • Лейла Деловарова, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ Халықаралық қатынастар факультетінің деканы;
  • Айнар Нұрғалиұлы, Тұрақты даму және ESG орталығының директоры.

Олимпиадаға Республиканың барлық аймақтарынан халықаралық қатынастар студенттері қатысып, өте қызықты әрі тартысты өтті. Жарыс нәтижесі бойынша:

1 орын:

• Тұран университеті (қазақ тобы)

2 орын:

• әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті (қазақ тобы)
  • М.Өтемісов атындағы ЗКУ (ағылшын тобы)

3 орын:

• Тұран университеті (ағылшын тобы)
  • Тұран университеті (орыс тобы)
  • Х.А. атындағы МКТУ. Ясауи (қазақ тобы)

Ең әуелі студенттерімізді осындай сенімді жеңістерімен құттықтаймыз. Өйткені университетімізден қатысқан 3 команда да жүлделі орындарға ие болды. Әсіресе қазақ тобының студенттері өздерінің жоғары деңгейдегі білімін көрсетіп, 1 орынға ие болды. Бұл жүйелі дайындықтың нәтижесі әрі ғылыми жетекшілердің ерен еңбегі.