«Криминалистік Тактика Орталығы» мамандандырылған кабинетінің ашылуы

«Тұран» университетінің 30 жылдығын мерекелеу аясында «КРИМИНАЛИСТИКАЛЫҚ ТАКТИКА ОРТАЛЫҒЫ» мамандандырылған кабинетінің салтанатты ашылуы өтті.

Ашылу салтанатына университеттің бірінші проректоры – Қуаныш Әмірқұлұлы Тазабеков, құқық қорғау және әділет органдарының өкілдері, университет қызметкерлері, «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы, гуманитарлық-заң факультетінің магистранттары мен студенттері қатысты.

Университеттің «Құқықтану және халықаралық құқық» кафедрасы құқық қорғау саласы үшін кадрлардың ұстаханасы болып табылады және сот сараптамасын терең білмей қылмысты тиімді тергеуді қамтамасыз ету мүмкін емес екенін түсіну керек. Студенттердің алған білімдерінің теориялық блогын тәжірибеде қолдану үшін теориялық білімді практикалық дағдылармен бекіту үшін сот-сараптамалық зертхана құру туралы шешім қабылданды.

Нақты өмірлік жағдайларды барынша егжей-тегжейлі модельдеу үшін мамандандырылған кабинетте бірнеше негізгі фрагменттері ұсынылды – қылмыс жасалған қонақ бөлме, практикалық сабақтар өткізілетін аудитория және заманауи криминалистикалық құралдар: фотоаппаратура, бейне және аудио аппаратура. , әртүрлі іздермен жұмыс істеу құралдары, компьютерлік бағдарламаларды үйрету және т.б. Екі тергеу және сот-медициналық чемодандар бар, оларда іздерді іздеуге, анықтауға және бекітуге арналған құралдар мен оқиға орнындағы заттай дәлелдемелер, саусақ ізі карталары, пленкалар, ұнтақтар, бақылау-өлшеу құралдары, гипс, іздерді бекітуге және құйма жасауға арналған заттар бар.

Құқық қорғау саласында және имитациялық оқыту жүйесінде қолданылатын компьютерлік бағдарламаларды қолданатын жоғары тиімді сабақтар – «Адам өлтіру»; «Тергеуші»; «Тергеу»; «Оқиға орнын виртуалды тексеру». Аталған криминалистикалық кабинет, оның материалдық базасы жоғары курс студенттерімен ғылыми жұмысты жазу үшін пайдаланылады.