«ЖАҺАНДЫҚ ТУРБУЛЕНТТІЛІК КЕЗЕҢІНДЕГІ ЕУРАЗИЯ ЕЛДЕРІНІҢ ЭКОНОМИКАСЫ» халықаралық конференциясы

2023 жылдың 13 желтоқсанда «Тұран» университетінде «Еуразия елдерінің экономикасы жаһандық турбуленттілік кезеңіндегі» халықаралық конференциясы өтті. Конференцияның мақсаты адами капиталды дамытуға, импортты алмастыруға және экономиканы әртараптандыруға баса назар аудара отырып, жаһандық турбуленттілік жағдайында мәселелерді шешудің идеялары мен стратегиялық тәсілдерін іздеу болды.

Ғылыми пікірталасқа әлемнің түкпір-түкпірінен келген әртүрлі білім беру платформаларының ғалымдары мен сарапшылары қатысты: Қазақстан Республикасы университеттер қауымдастығы, Тұран университеті, Ресей халықтары достығы университеті, Нұрсұлтан Назарбаев қоры, Шаньдун қыздар университеті, Беларусь ұлттық техникалық университеті, ҚазҰУ халықаралық қатынастар факультеті, әл-Фараби, Қырғыз-Ресей Славян университеті, АНО ПК «Томирис» Т.Д.С., ОҰК «Резерфорд», Халықаралық бизнес университеті, Қазақстан-Герман университеті, Қазақстан Республикасы Экономикалық ғылымдар академиясы, Алматы технологиялық университеті және т.б.

Конференция соңында «Демографиялық өсу жағдайында Қазақстандағы адами капиталды қалыптастырудың мәселелері мен келешегі» атты дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелдің модераторы Қазақстан Республикасы ЖОО қауымдастығының президенті Р.А. Алшанов болды. Дөңгелек үстел экономикалық, әлеуметтік және жаһандық дамуға ықпал ететін негізгі факторларды жан-жақты зерттеу алаңына айналды. Белгілі қазақстандық және халықаралық сарапшылар, бизнес көшбасшылары, отандық және шетелдік университеттердің жетекші профессорлары, сондай-ақ жас зерттеушілер қатысты, олар негізделген стратегиялық шешімдер қабылдаудың жаңа жолдарын ашты.

Жалпы, іс-шара ғалымдарды, сарапшыларды, бизнес құрылымдарды, мемлекеттік қызметкерлерді қызықты пікірталасқа тарта отырып, экономикалық, әлеуметтік және экономикалық дамуға ықпал ететін негізгі факторларды мұқият зерделеуге, зерттеуге шақыратын білім, тәжірибе және идеялар алмасу алаңына айналды. жаһандық даму, негізделген және стратегиялық шешімдер қабылдауға жол ашты.

Конференция бағдарламасымен мына жерден танысуға болады.