«Туризм» ББ студенті Александр Белоусовтың Үлкен Алматы Альпиниадасына қатысуы – Валерий Хрищатый шыңына шығу (3950м)

Дүниежүзілік альпинизмге (8 тамыз) орай Алматы қаласының альпинизм Федерациясы үш альпинизмнен тұратын Үлкен Алматы Альпиниадасын (БАА) дайындады, оның біреуіне «Тұран» университетінің «Туризм» ББ 3 курс студенті Александр Белоусов қатысты. Іс-шара екі күннен тұрды.

Бірінші күні, 3-ші тамызда, Шымбұлақ тау шаңғысы курортына аспалы жолмен көтеріліп, студент Мыңжылқы үстіртіне бет алды, онда альпиниаданың басқа қатысушылары мен федерация еріктілерінің шатырлы лагері тұрды. Келесі күні таңғы 6:00 – де қатысушылар маршруттың бірінші нүктесіне-Альпинградқа қарай жүре бастады. Барлық көтерілулерден өтіп, жотадан 150 метр өткеннен кейін, сіз шеміршектің жоғарғы жағында демалуға болады (3950 М). Түсірілген фотосуреттер мен демалыстардан кейін сағат 10: 15-те Амангелді асуына түсу басталды, содан кейін қозғалыс «борпылдақ» ұсақ тастармен тік беткейде қоршаусыз болды. Бұл шыңға шығу в. Хрищатого (3950м) Оңтүстік беткей мен Батыс жотасында 2А қиындық категориясы болды.

Алматы қаласының Альпинизм Федерациясына және Алматы қаласының Альпинизм мектебіне іс-шараны ұйымдастырғаны, еріктілердің атқарған жұмысы және белсенді демалыс түрлерін насихаттайтын және альпинизмді насихаттайтын осы альпиниаданы құрғаны үшін Алғыс білдіреміз.