«Халықаралық және аймақтық қақтығыстар және олардың бейбіт түрде шешімі» дөңгелек үстел

Ұйымдастырушы

«Тұран» университеті
Алматы қ, Қоғамдық даму басқармасы
«Мәңгілік Қазақстан» қоғамдық қоры
Аймақтық зерттеу орталығы

Өтетін орны
Алматы қ, Қазақстан, «Тұран» университеті
Өтетін уақыты: 14-00.
19 қазан, 2021.
Өту формасы: онлайн, оффлайн

Дөңгелек үстел мақсаты: халықаралық және аймақтық қақтығыстарды бейбіт жолмен шешу жолдарын талқылау; әлемнің әртүрлі бөліктеріндегі аймақтық қақтығыстардың себептері мен салдарын талдау; Қазақстан Республикасының Орталық Азия аймағында бейбітшілік пен тұрақтылықты сақтауға бағытталған саясаты.

Келесі бағыттар бойынша мәселелерді қарастыру жоспарлануда:

• халықаралық қатынастардағы аймақтық қақтығыстар;
  • пандемия кезіндегі халықаралық қатынастар: дағдарыс, өркендеу немесе тоқырау;
  • халықаралық және аймақтық қатынастардағы Орталық Азия;
  • халықаралық және аймақтық қақтығыстарды реттеудегі БҰҰ рөлі;
  • Қазақстанның Орталық Азия аймағындағы рөлі;
  • Орталық Азиядағы Ауғанстан: әлемдік қоғамдастықтың жаңа оқиғалары мен реакциялары;
  • аймақтық және халықаралық қақтығыстарды шешуде профилактикалық дипломатия.

Дөңгелек үстелге отандық және шетелдік ғалымдар, түрлі қоғамдық ұйымдардың өкілдері, докторанттар, Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының магистранттары мен студенттері қатысады.

Дөңгелек үстелдің жұмыс тілдері: қазақ, орыс, ағылшын.

Дөңгелек үстел жұмысына қатысу формалары: жалпы отырыста баяндама; есепсіз жұмысқа қатысу.

Ұйымдастыру комитетінің төрағасы: Алшанов Рахман Алшанович, Қазақстан ЖОО қауымдастығының президенті, «Тұран» университетінің ректоры, экономика ғылымдарының докторы, профессор.

Төраға орынбасары: Д.И.Разакова, Тұран университетінің стратегиялық даму, ғылым және инновация жөніндегі проректоры.

Жауапты тұлға: Төлен Жеңісбек Мұратбекұлы. Аймақтану және халықаралық қатынастар кафедрасы меңгерушісі. Электрондық пошта: zh.tolen@turan-edu.kz Телефондар: 8 (727) 260-40-29 (ішкі 733), 8707 7703868.

Координаторлар:

Торланбаева Кенже Ускенбаевна. E-mail:  k.torlanbayeva@turan-edu.kz, тел. 8 777 6473996

Уранхаева Гульмира Тельмановна. E-mail: g.urankhayeva@turan-edu.kz, тел. 8 701 713 57 47

Онлайн форматта қатысу үшін сілтемелер

Дөңгелек үстелдің масштабына қосылыңыз (танысыңыз)

Конференция идентификаторы: 890 9308 2645

Кіру коды: 742210

Ақпарат үшін телефон: 8(727)260–40–29 (іш. 733), 87077703868

Мекен -жайы: «Тұран» университеті «мекемесі, 050013, Қазақстан Республикасы, Алматы қ. Сәтбаев көшесі, 16А, конференц-зал 401.